play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pyrzowice: Najnowocześniejszy terminal pasażerski w Polsce. Terminal B już niedługo otwarty

today14 lipca 2021

Background

Przebudowa trwała niecałe dwa lata, a efekt? Niesamowity! Nowy terminal B na lotnisku w Pyrzowicach zalicza się do najlepszych w Polsce. Przestrzeń, automatyczne bramki, nowe restauracje, to tylko niektóre z niespodzianek, które czekają pasażerów lotniska.

Lotnisko w Pyrzowicach, po roku pandemii, w końcu odbija się od dna. Na terminalach tłok, na parkingu trudno znaleźć wolne miejsce, a jednego dnia jest ponad 80 rejsów. Oprócz tego w lipcu lotnisko przymierza się do obsłużenia aż 400 tysięcy pasażerów.

Natomiast, już niedługo, śląskie lotnisko będzie mogło pochwalić się jednym z najnowocześniejszych terminali w kraju.

Na razie trwają odbiory i oczekiwanie na niezbędne dokumenty. Miejsce nie przypomina już placu budowy. Sprzed terminala zniknęły już materiały budowlane i oklejony banerami płot. Terminal B, ten, gdzie obsługuje się loty do strefy Schengen, jest gotowy na wielkie otwarcie.

Trwa także wyposażanie terminala. W hali odlotów i terminalu są już nowe siedziska. Gotowe są też restauracje i kawiarnie, a salonik VIP jest już w pełni wyposażony. Działają również nowe schody ruchome i trawelatory. Prawdziwym hitem lotniska będą samoobsługowe punkty do check-inu i nadawania bagażu.

Nowy terminal jest także o wiele większy niż stary. Ściany zostały przesunięte, a cały terminal wysunięto o 17 metrów na południe.

Jeszcze dwa lata temu terminal B był najstarszy na lotnisku w Pyrzowicach. Powstał w 2007 roku i przyjmował do 2 mln pasażerów rocznie. Po przebudowie przepustowość będzie dwa razy większa, bo aż 4 mln pasażerów w ciągu roku. Natomiast całe lotnisko może przyjąć aż 8 milionów pasażerów.

Otwarcie terminala B planowane jest na 30 lub 31 lipca 2021.

Fot: Facebook/ Katowice Airport

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content