play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pyrzowice: Wspaniałe wieści dla wczasowiczów!

today12 lipca 2021

Background

Cała A1-ka, łącząca granicę z Czechami z Trójmiastem, będzie gotowa już w następnym roku. To wspaniała nowina dla wszystkich miłośników wczasów nad polskim morzem. Już teraz aż cztery dodatkowe kilometry autostrady A1 oddano do użytku między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Nowy odcinek biegnie dokładnie pomiędzy miejscowościami Napoleonów i Ochocice. Ze starego ,,śladu gierków” pozostało jeszcze w sumie około 9 km. Wykonawca zadeklarował, że szlak przejdzie do historii do końca sierpnia.

Oprócz tego, na śląskim odcinku, autostrada A1 bardzo ułatwia dotarcie do katowickiego portu lotniczego w Pyrzowicach, z czego chętnie korzystają podróżni. Dowodem na to są statystyki czerwca, który był w ostatnim czasie najlepszym miesiącem pod kątem liczby obsłużonych pasażerów:

– Po raz pierwszy w tym roku obsłużono ponad 200 tysięcy pasażerów w ciągu miesiąca. Dokładnie było ich 226 tysięcy, a z tego ponad 70 procent podróżnych podróżowało czarterami, czyli na pokładach samolotów wynajętych przez biura podróży. Przewozy pasażerskie wyraźnie się odbudowują. W kwietniu obsłużyliśmy 40 tysięcy pasażerów, a w maju było ich 85 tysięcy – tłumaczy Public Relations Manager z Katowice Airport, Piotr Adamczyk.

Największą popularnością cieszą się konkretne kierunki wczasów:

– Najchętniej na wakacje lataliśmy z Pyrzowic do tureckiej Antalyi, greckiego Heraklionu, egipskiej Hurghady i Marsa Alam oraz na wyspę Kos. Jeśli chodzi o ruch rozkładowy. Pięć najpopularniejszych tras to Dortmund, Ateny, Londyn, Luton, Katania i Warszawa – dodaje Piotr Adamczyk.

Jeżeli dobre prognozy nadal się utrzymają, a sytuacja pandemiczna w najbliższym czasie gwałtownie się nie pogorszy, to w lipcu w Pyrzowicach może zostać obsłużonych ponad 400 tysięcy pasażerów.

Fot: Facebook/Katowice Airport/Piotr Adamczyk/PR KTW

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content