play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Pyskowice

Pyskowice: Dworzec z kolejnym dofinansowaniem

today7 kwietnia 2021

Background

Idą jak burza. Trwa remont i przekształcenie starego obiektu w Pyskowicach w Stację Kultury. Dworzec otrzymał kolejne wsparcie – to blisko dwa miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Stary dworzec  – Stacją Kultury. Taki plan na zniszczony choć zjawiskowy budynek mają władze Pyskowic. Trwa rewitalizacja na którą miast otrzymało kolejne pieniądze.

Dodatkowe pieniądze na gmach

Projekt ożywienia w nowej roli zabytkowego dworca kolejowego w Pyskowicach otrzymał właśnie kolejne wsparcie. Tym razem chodzi o blisko dwa miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO WSL) na dalszą cześć prac, po zakończeniu prowadzonej obecnie termomodernizacji. Z kolei aktualnie realizowany etap korzysta z pomocy w łącznej kwocie 1.887.609,12 zł.

Co dalej?

Jak tylko remont zostanie skończony, obiekt trzeba będzie dostosować do nowych funkcji. W dalszej kolejności z pomieszczeń stworzyć kawiarnię, bibliotekę, salę koncertową i sale konferencyjne. „Stacja Kultury” ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.  Wydzielona zostanie sala „koncertowa”, sala ćwiczeń np. do zajęć jogi lub baletu oraz sala warsztatów rękodzielniczych. Wpleciona zostanie również funkcja obsługi podróżnych w postaci niewielkiej poczekalni z automatami biletowymi, dostępnej całą dobę. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Samorząd Pyskowic właśnie uzyskał dotację na kontynuowanie prac w przyszłości. Kwota 1.872.256,87 zł z listy rezerwowej RPO WSL może zostać przeznaczona na rewitalizację dawnego dworca pod kątem aktywizacji społecznej, gospodarczej i kulturalnej tej części miasta.

(źródło: pyskowice.pl)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content