play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Racibórz: Fałszywy wnuczek w rękach policji

today8 maja 2020

Background

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 23-latek zatrzymany przez kryminalnych z Raciborza. Mężczyzna jest podejrzany o udział w oszustwie metodą „na wnuczka”. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

70-letnia mieszkanka Raciborza powiadomiła dyżurnego raciborskiej komendy policji o tym, że padła ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka” przy wykorzystaniu legendy na wypadek drogowy. Niestety kobieta zdążyła już przekazać oszustowi kilkanaście tysięcy złotych. Sprawą zajęli się raciborscy kryminalni. Jak ustalili stróże prawa, tego dnia na terenie Raciborza oraz powiatu raciborskiego doszło do kilku usiłowań oszukania seniorów metodą „na policjanta” i „na wypadek”. Na szczęście dużą czujnością wykazali się mieszkańcy Krzyżanowic, którzy zauważyli samochód na obcych numerach rejestracyjnych poruszający się po ich miejscowości. Zapisali jego numery rejestracyjne, które wraz z rysopisem kierowcy pojazdu przekazali policji.

Pomoc sąsiedzka okazała się bezcenna, gdyż policjanci wykorzystali przekazane informacje i jeszcze tego samego dnia namierzyli i zatrzymali na terenie Rudy Śląskiej osobę związaną z przestępstwem. Oszustem okazał się 23-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Młody przestępca trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratury raciborski sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content