play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Racibórz: Wszedł do płonącego budynku i uratował 3 osoby ZDJĘCIA

today12 lutego 2020

Background

Wszedł do płonącego budynku i uratował 3 osoby. Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotę późną nocą, gdy doszło do pożaru pustostanu przy ul. Nowomiejskiej w Raciborzu. Policjant wszedł do płonącego budynku, w którym znajdowały się 3 osoby. Dzięki szybkiej reakcji osoby zostały wyprowadzone na zewnątrz.

Chwile grozy miały miejsce w sobotę 8 lutego późną nocą. Około godziny 3:20 sierż. sztab Michał Wieczorek i sierż. sztab. Piotr Kolodziej zostali skierowani na stację paliw na Placu Mostowym w Raciborzu, gdzie miał się znajdować mężczyzna z poparzonym ciałem i nadpaloną odzieżą. Policjanci w rozmowie z nim ustalili, że spał w pustostanie mieszczącym się przy ul. Nowomiejskiej, a gdy się obudził, jego ubranie było zajęte ogniem. Mężczyzna zdołał wyjść z budynku i pobiegł na pobliską stację, aby wezwać pomoc.

Policjanci wezwali kolejne służby ratunkowe. Sierż. sztab. Wieczorek udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, natomiast sierż. sztab. Kolodziej wraz z pracownikiem stacji paliw, który postanowił ruszyć z pomocą, udali się we wskazane miejsce, aby sprawdzić, czy innym osobom nie zagraża niebezpieczeństwo. W pobliżu budynku odnaleźli kolejną poparzoną osobę, której pierwszej pomocy udzielił pracownik stacji.

Poszkodowani nie byli w stanie określić, ile osób może znajdować się w środku. Policjant, wiedząc, że w pustostanie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy, bez wahania wszedł do płonącego budynku. Wewnątrz odnalazł 3 osoby leżące na podłodze. Funkcjonariusz obudził ich i pomógł im bezpiecznie opuścić budynek. Poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych, a palącym budynkiem zajęli się strażacy.

Wstępne ustalenia policji wskazują, ze przyczyną pożaru było nieostrożne obchodzenie się z ogniem przez osoby znajdujące się w środku budynku. Na szczęście dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez policjantów i bohaterskiego pracownika stacji benzynowej, życie wszystkich poszkodowanych osób zostało uratowane.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content