play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

#RadioPiekaryPomaga

#RadioPiekaryPomaga Anecie Kołeczko – pracownicy piekarskiego żłobka

today26 lutego 2020

Background

Aneta Kołeczko zmaga się z wieloma, groźnymi schorzeniami. Koszty leczenia przewyższają jej możliwości finansowe, dlatego zorganizowany zostanie specjalny kiermasz. Dziś w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga zachęcamy do wsparcia zbiórki!

 

Mieszkająca w naszym mieście Aneta Kołeczko kilka miesięcy temu zachorowała na piodermę zgorzelinową. To rzadkie schorzenie dermatologiczne, które nie ma jasnego pochodzenia i wiąże się z innymi problemami zdrowotnymi. Z nim boryka się była pracownica piekarskiego żłobka. Z uwagi na złożoność problemu konieczne jest wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe stanie się podejmowanie działań na rzecz powrotu do zdrowia.

Historia choroby Pani Anety rozpoczęła się 5 lat temu od problemów z jelitami. Okazało się wówczas, że cierpi na Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego połączone z chorobą Crohna. Dodatkowo poważną chorobą, z którą trzeba walczyć, jest śródmiąższowe zapalenie płuc trwające już około 3 lat. Schorzenia doprowadziły do degradacji jelit, których nie zdołano uratować, jednak to nie wszystko. Nierówna walka toczona była także z powikłaniami po raku piersi. Rana po usuniętych guzkach rozrasta się, co jest kolejnym problemem, z którym trzeba się zmierzyć.

Obecnie konieczne jest zakupienie opatrunków, antybiotyków oraz finansowanie leczenia immunosupresyjnego. Wydatki z tego tytułu przewyższają możliwości finansowe Pani Anety. Przedstawicielki Żłobka Miejskiego w Piekarach Śląskich organizują 28 lutego kiermasz charytatywny, podczas którego sprzedawane będzie ciasto i rękodzieło tworzone przez personel żłobka. Akcja prowadzona będzie w siedzibie Żłobka Miejskiego w godzinach 14:00-16:00 oraz w Ośrodku Kultury “Andaluzja” od godziny 19.00

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content