play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

#RadioPiekaryPomaga

#RadioPiekaryPomaga Fabianowi z Rudy Śląskiej. Potrzeba 18 milionów

today10 marca 2021

Background

Aż 18 milionów złotych potrzebują rodzice małego Fabiana z Rudy Śląskiej, by ratować jego życie. Zawrotnie kosztowna operacja w USA jest jego jedyną szansą.

Fabian Pogorzelski urodził się z bardzo poważną wadą serca – Tetralogią Fallota. Gdyby tego było mało, w krótkim czasie jego rodzice usłyszeli kolejny wyrok – Zespół Alagille’a. To zespół wad wrodzonych, na który składają się wady układu sercowo-naczyniowego, oczu, nerek, a także przewlekła cholestaza, która objawia się uporczywym swędzeniem skóry, powiększeniem wątroby, zażółceniem powłok skóry. Choroba jest nieuleczalna, pewne jest jedynie to, że z czasem konieczny będzie przeszczep wątroby, jeśli tylko Fabiankowi będzie dane, by go doczekać…

W szpitalu Fabian spędza więcej czasu niż w domu. Swoje siostry poznał dopiero, gdy skończył 3 miesiące.

W sierpniu zeszłego roku ze względu na ciężką siniczną wadę serca bez możliwości leczenia kardiochirurgicznego Fabian został zdyskwalifikowany z przeszczepu wątroby. Jednak by mógł go przejść, konieczne jest zoperowanie jego słabego serduszka. W Polsce w przypadku Fabianka brak jest możliwości przezskórnego leczenia obwodowych zwężeń płucnych. Nie ma w kraju specjalisty, który podjąłby się tej operacji.

Szansa dla dziecka czeka w Stanach Zjednoczonych. Jeśli tylko jego rodzicom uda się zdobyć ogromną sumę pieniędzy, ich synek przejdzie operację serca, która otworzy mu furtkę do przeszczepu wątroby – do lepszego i zdrowszego życia. Choroba wątroby Fabianka postępuje coraz bardziej. Gdy dojdzie do marskości, a serduszko synka nie będzie wyleczone, nie ma już ratunku.

By zapewnić dziecku wyjazd do Stanów i przejście koniecznej operacji potrzebne jest aż 18 milionów złotych. Zbiórka na ten cel wciąż trwa. Można ją wesprzeć na www.siepomaga.pl/fabian

Zachęcamy do pomocy!

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content