play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

#RadioPiekaryPomaga

#RadioPiekaryPomaga: Milence z Tarnowskich Gór chorej na artrogrypozę

today17 września 2021

Background

Milenka z Tarnowskich Gór potrzebuje naszej pomocy. Pojawiła się szansa by chora na artrogrypozę, czyli chorobę polegającą na przykurczach stawów, 6-latka stanęła na nogi. Rozwiązać problem może zabieg w Niemczech. Ten jednak jest niezwykle kosztowny, dlatego o wsparcie w przejmującym apelu zwróciła się do nas mama dziewczynki.

Jak czytamy w apelu szansa na wyleczenie dziewczynki pojawiła się w Niemczech, jednak koszt zabiegu przewyższa możliwości finansowe rodziny:
Trafiłyśmy do kliniki ortopedycznej w Aschau, gdzie lekarz bardzo zdziwił się, że nóżki jeszcze nie są zoperowane. Tym bardziej że Milenka wie, co to chodzenie. Trzymając ją w powietrzu (przez krzywe nogi nie da się postawić jej na podłodze), operuje nóżkami – raz lewa do przodu, raz prawa. Niedawno Milena zaczęła samodzielnie siedzieć, ale od tego czasu stoimy w miejscu. Rehabilitanci chcieliby pójść dalej i zacząć pionizować Milenkę, ubrać ja w kombinezon lub długie ortezy i uczyć stawiać pierwsze kroki. Im szybciej zaczniemy pracę nad tym, tym dla mojej córeczki lepiej… Operacja za granicą kosztuje jednak bardzo dużo pieniędzy.” -Pisze mama 6-latki.

Razem możemy pomóc Milence stanąć na nogi! Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content