play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Radni z Piekar Śląskich dostarczają lokalnym sklepom bariery ochronne z plexi

today3 kwietnia 2020

Background

Na terenie Piekar Śląskich ruszyła kolejna akcja zmierzająca do zabezpieczenia mieszkańców przed koronawirusem. Radny Bartosz Szołtysik wraz z Obywatelskim Klubem Radnych i firmą SOTI Tomasz Sobala rozpoczęli produkcję barier ochronnych z plexi, które dostarczane są do lokalnych sklepów.

Duże sieci handlowe już wcześniej przygotowały dla swoich pracowników tego typu ochronę, a teraz – dzięki kolejnej inicjatywie społecznej – również mniejsze, lokalne sklepy mogą być lepiej zabezpieczone.

– Pomysł z plexi zrodził się z rozmów z ekspedientkami, które w ostatnim czasie są obciążone bardzo dużym zagrożeniem. Każdy stara się izolować ze względu na koronawirusa, a praca w handlu jest szczególnie niebezpieczna, bo to ciągły kontakt z klientem. Pomyślałem, że przynajmniej w taki mały sposób mogę sprawić, żeby sprzedawcy poczuli się bezpieczni, a tym samym mogę podziękować im za tą ciężką, codzienną służbę na rzecz mieszkańców. W 4 godziny udało mi się rozwieźć około 15 szt plexi po sklepach, w których albo tych osłon nie było albo pracownice w różny sposób starały się same zabezpieczyć, np. folią spożywczą lub nieprzezroczystą plexi. Jest to forma podziękowania i solidarności z nimi. Jest dowodem na to, że doceniamy fakt ich codziennej pracy w dużym stresie – mówił piekarski radny i przedstawiciel stowarzyszenia Lecymy Durś Bartosz Szołtysik. 

Na rynku brakuje, z uwagi na duży popyt, tego typu materiałów, więc z kolegą, który na co dzień zajmuje się produkcją ozdób na ścianę i medali sportowych – firmą SOTI Tomasz Sobala – postanowiliśmy rozpocząć produkcję osłon – przybliża szczegóły narodzenia się akcji społecznej radny Szołtysik.

To nie pierwsza moja charytatywna inicjatywa gdyż że znajomymi z grupy Lecymy Durś pozyskaliśmy przez 2 lata naszej działalności ponad 100.000 na cele charytatywne – dodaje.

Bariery ochronne mogą być dostarczane bezpłatnie do kolejnych punktów handlowych w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Właściciele sklepów zainteresowani dostarczeniem plexi proszeni są o kontakt z radnym Bartoszem Szołtysikiem pod numerem telefonu – 501 703 807, ze swoimi radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych lub poprzez bezpośredni kontakt z producentem – firmą SOTI – dzwoniąc pod numer 510 324 324.

Na chwilę obecną inicjatorzy akcji dostarczyli piekarskim przedsiębiorcom 22 bariery, ale kolejne 8 – jak zaznacza radny Bartosz Szołtysik – są gotowe do rozwiezienia. Dostawa i sama osłona jest darmowa dla sklepów w Piekarach Śląskich (1 szt. na sklep). Montaż należy do właściciela sklepu. Z uwagi na ograniczoną ilość materiału decyduje kolejność zgłoszeń.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content