play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Radzionków: 20-latek od 7 lat znęcał się nad swoją matką i psem

today13 lutego 2020

Background

20-latek od 7 lat znęcał się nad swoją matką i psem. Rodzinny dramat trwał od 2013 roku. Matka oprawcy wreszcie zdecydowała się przerwać milczenie i zwróciła się po pomoc do Ośrodka Pomocy Społecznej, który zawiadomił policję.

55-letnia kobieta zdecydowała się przerwać milczenie. O agresji, jaką wykazywał w stosunku do niej i psa jej syn zdecydowała się powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej. Ten wiedząc, że sprawa jest bardzo poważna powiadomił policję. Ofiara przemocy domowej opowiedziała policjantom o tym, jak jej 20-letni syn od 2013 roku znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Powiedziała też, że syn od dwóch lat znęca się również nad ich psem, kopiąc go i zrzucając ze schodów.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, któremu prokurator przedstawił zarzuty znęcania się nad matką i nad zwierzęciem. Ponadto wczoraj prokurator zastosował wobec oprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Za przemoc domową oraz znęcanie nad zwierzęciem, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego może trafić do więzienia na 5 lat.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content