play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Radzionków: Dezynfekcja przystanków autobusowych i  targowiska

today7 kwietnia 2020

Background

Dezynfekcja przystanków autobusowych i  targowiska przed handlem i po jego zakończeniu, pomoc finansowa dla szpitali w Bytomiu i Tarnowskich Górach oraz działania związane z tzw. tarczą antykryzysową- to kolejne elementy programu walki władz Radzionkowa w epidemią koronawirusa. Szczegółowo o tym w poniedziałek na profilu Radzionkowa poinformował burmistrz miasta Gabriel Tobor.

Drodzy Mieszkańcy Radzionkowa,

Po raz kolejny, u progu nowego tygodnia, kieruję do Państwa kilka słów poświęconych aktualnej sytuacji w naszym mieście. Niestety, zgodnie z przewidywaniami służb medycznych, liczba osób zakażonych koronawirusem ciągle rośnie. Również w naszym mieście odnotowaliśmy pierwszy przypadek tej choroby. Osobą zakażoną jest pracownica służby zdrowia, której z tego miejsca życzę szybkiego powrotu do pełni sił. Na chwilę obecną liczba osób poddanych kwarantannie na terenie Radzionkowa wynosi 42 ( dane z poniedziałku 6 kwietnia 2020).

W minionym tygodniu podjąłem decyzję o otwarciu targowiska, na razie w okresie do Świąt Wielkanocnych, pod warunkiem zachowania przez zarządcę wszelkich zasad bezpieczeństwa. Ponadto informuję, że przed każdym dniem targowym oraz bezpośrednio po zakończeniu handlu, teren targowiska zostaje poddany kompleksowej dezynfekcji. Ten sam proces rozpocznie się w dniu dzisiejszym na wszystkich miejskich przystankach autobusowych. Gmina Radzionków udzieliła także pomocy finansowej, na zakup sprzętu ochronnego, Szpitalowi Specjalistycznemu w Bytomiu, gdzie mieści się oddział zakaźny oraz Szpitalowi Powiatowemu w Tarnowskich Górach. Z przedstawicielami obu tych placówek zdrowia jesteśmy w stałym kontakcie.

Tak zwana „tarcza antykryzysowa” niespecjalnie otworzyła samorządom drogę do szerokich działań w obronie interesów małych i średnich firm. W Radzionkowie, ze względu na specyfikę, każdy przedsiębiorca, lokator mieszkań komunalnych czy mieszkaniec będzie traktowany indywidualnie. Każdy kto w jakiś sposób ucierpi może liczyć na naszą pomoc w granicach dopuszczonych przez prawo. Mam na myśli, głównie możliwość umorzenia podatku lub czynszu. Sprawy te będą rozpatrywane na wniosek zainteresowanej strony.

Wszystkim, którzy z troską pytali o mój stan zdrowia, informuję, że czuję się dobrze, a okres kwarantanny domowej kończy mi się 10 kwietnia. Apeluję do Państwa o odpowiedzialność oraz prewencję, w myśl zasady, że prościej jest zapobiegać chorobie niż ją leczyć. Korzystajmy z jednorazowych maseczek w przestrzeni publicznej i stosujmy wzmożone zasady higieny osobistej.

 

fot.pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content