play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Radzionków doczeka się modernizacji wiaduktów kolejowych

today29 grudnia 2020

Background

Radzionków doczeka się modernizacji wiaduktów kolejowych. Wszystko w ramach przebudowy linii nr 131 na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podpisała już umowę na ponad 1,2 mld złotych netto.

Mieszkańcy Radzionkowa doczekają się modernizacji kolejowych wiaduktów. A to z pewnością ułatwi im komunikację w mieście i zwiększy bezpieczeństwo. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą na przebudowę linii nr 131 na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie. Oznacza to, że za kilka lat przejazdy na tej trasie będą krótsze, stacje zmodernizowane, a przewóz towarów ze Śląska w stronę trójmiejskich portów sprawniejszy. W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną także wiadukty

-To bardzo dobra wiadomość – potwierdza burmistrz Radzionkowa, Gabriel Tobor. I dodaje, że w ramach zadania w Radzionkowie m.in. przebudowane będą wiadukty nad ulicami Kużaja oraz Zejera, powstanie przejście pod torami w rejonie ulicy Anieli Krzywoń. Przebudowane zostaną perony na stacji Radzionków, a także na przystanku Radzionków Rojca. Umowa przewiduje również likwidację przejazdu kolejowego w ciągu ul. św. Wojciecha.

Przebudowa linii kolejowej 131 na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie to jedna z największych inwestycji kolejowych. Jej koszt wynosi ponad 1,2 mld netto. W 2021 roku będą realizowane prace projektowe. Przebudowa ma rozpocząć się w 2022 roku i potrwać dwa lata.

Fot: www.radzionkow.pl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content