play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Radzionków

Radzionków: Nie płacisz? Trafisz na listę Krajowego Rejestru Długów

today9 marca 2020

Background

Nie płacisz? Trafisz na listę Krajowego Rejestru Długów. Zaległości w opłatach za mieszkanie komunalne, wodę, wywóz śmieci, czy podatek od nieruchomości, które przekraczają 30 dni, już wkrótce  będą skutkowały wpisem na listę dłużników. Tego typu narzędzie jest efektem przystąpienia radzionkowskiego Urzędu Miasta do programu „Samorząd na plus”. Dłużnicy będą trafiali na listę automatycznie i muszą liczyć się z kłopotami, kiedy będą chcieli kupić coś na raty, czy wziąć kredyt. 

Nie płacisz? Trafisz na listę Krajowego Rejestru Długów. Świadomość tego, że trafi się na listę, wymusza terminowość spłaty zaległości- twierdzi burmistrza miasta Gabriel ToborSzukamy pewnej sprawiedliwości, że osoby, które płacą, aby nie pokrywały tych kosztów za innych. Jestem przekonany, że wiele osób zmotywuje to do terminowości. Warto wspomnieć, że zaległości czynszowe można odpracować, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat, skorzystały z tego może cztery osoby… Wezwanie do zapłaty będzie automatyczne z wykazaniem w rejestrze – mówi Gabriel Tobor:

  • cover play_arrow

    Radzionków: Nie płacisz? Trafisz na listę Krajowego Rejestru Długów Redakcja Radia Piekary

   

Wezwanie do zapłaty po terminie 30 dni będzie jednoznaczne z automatycznym wpisem do Krajowego Rejestru Długów. Władze miasta te działania tłumaczą troską o bezpieczeństwo finansów publicznych.

 

fot. pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content