play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Radzionków: Niecodzienne zatrzymanie. Seniorka płaciła znalezioną kartą

today28 lutego 2020

Background

Policjanci z Radzionkowa mieli okazję dokonać niecodziennego zatrzymania. Przestępczynią okazała się kobieta w wieku 71 lat. Mieszkanka Bytomia jest podejrzana o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posłużenie się nią podczas płatności za zakupy. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Historia miała swój początek 21 lutego tego roku. Pracownica jednego z marketów znajdujących się w Radzionkowie, po zapłaceniu za zakupy, zgubiła kartę płatniczą. Kiedy wróciła do domu, dostała powiadomienie, że właśnie zapłaciła kartą za zakupy w sklepie znajdującym się w Bytomiu. 40-latka zorientowała się, że zgubiła swoją kartę płatniczą, ktoś ją znalazł i płaci nią za zakupy. Mieszkanka Zabrza natychmiast skontaktowała się z bankiem i zablokowała kartę. Potem pojechała do marketu, w którym pracuje i po obejrzeniu nagrania z monitoringu zauważyła, że jej karta wpadła w ręce starszej kobiety.

Pokrzywdzona, o całej sprawie zawiadomiła policjantów. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Radzionkowie. Mundurowi bardzo drobiazgowo przeanalizowali wszystkie ustalenia oraz zabezpieczony monitoring. Jak ustalono, amatorka cudzych pieniędzy płaciła kartą zbliżeniowo (poniżej pewnej kwoty nie trzeba wpisywać PIN-u) za zakupy spożywcze. Płatności dokonała dwukrotnie, dokonując zakupów na kwotę blisko 90 złotych. Kryminalni nie musieli daleko szukać odpowiedzialnej za te przestępstwa kobiety. Wczoraj 71-latka wróciła do marketu w Radzionkowie i jakby nigdy nic się nie stało, robiła zakupy. Została rozpoznana przez personel sklepu i zatrzymana przez policjantów.

Bytomianka trafiła do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się do nich i złożyła wyjaśnienia, m.in. podała, że kartę znalazła przy kasie obok terminala płatniczego więc od razu zapłaciła nią za swoje zakupy. Drugi raz zapłaciła kartą kilkanaście minut później w innym sklepie, a potem wyrzuciła kartę do kosza. Podejrzana wyraziła skruchę, jednak za popełnione czyny grozi jej do 10 lat więzienia.

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content