play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Radzionków

Radzionków: Okradali domy w budowie. Zabierali wszystko, nawet buty

today2 września 2021

Background

Kilkanaście zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kryminalnych z Radzionkowa. Celem włamań były głównie domy w budowie znajdujące się na terenie powiatów: tarnogórskiego, gliwickiego oraz opolskiego. Łączna wartość spowodowanych  strat  to  ponad 60 tysięcy złotych. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Radzionkowa wpadli na trop włamywaczy, kiedy wykonywali czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych w Świerklańcu. Miała ona miejsce miejsce w miniony weekend. Od początku sierpnia bieżącego roku, na terenie gmin Świerklaniec i Ożarowice doszło do serii włamań do domów w budowie, nad którymi pracowali policjanci. Intensywna praca nad zgromadzonym materiałem dowodowym oraz dobre rozpoznanie środowiska przestępczego pozwoliło kryminalnym wytypować, dwóch mieszkańców Zabrza, którzy mieli związek z tymi zdarzeniami.

W poniedziałek policjanci ustalili miejsce zamieszkania jednego ze sprawców. Kiedy weszli do mieszkania 26-latka, zauważyli w nim pochodzące z kradzieży kaloryfery. W trakcie przeszukania pomieszczeń znaleziono również skradzione narzędzia oraz elektronarzędzia. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że część skradzionego łupu, sprawcy ukryli w zaparkowanym przed posesją samochodzie…

W aucie, ku zdziwieniu kryminalnych, na fotelu pasażera, siedział niczego niespodziewający się drugi z włamywaczy. Czekał na młodszego kolegę, aby ten odwiózł go do domu. Wizyta policjantów kompletnie zaskoczyła mężczyznę. 39-latek, tak jak jego wspólnik, trafił do aresztu.

Niszczyli wszystko co stanęło im na drodze

Mieszkańcy Zabrza trafili do policyjnej celi. Policjanci udowodnili, że włamywacze swój przestępczy proceder prowadzili na terenie powiatów: tarnogórskiego, gliwickiego oraz opolskiego. Włamywali się głównie do domów w budowie i kradli z nich rowery, radia, elektronarzędzia, przewody elektryczne, grzejniki, płytki, a nawet obuwie sportowe należące do właścicieli domów. Włamując się, często niszczyli okna i drzwi, powodując kilkutysięczne straty. Łączna wartość szkód, jakie wyrządzili podczas kilkunastu przestępstw, sięgają kwoty ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Podejrzani usłyszeli łącznie ponad 20 zarzutów przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet do 10 lat więzienia. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, przychylił się do wniosku śledczych i aresztował mieszkańców Zabrza na trzy miesiące. Jak się okazało jeden ze sprawców był już karany za podobne przestępstwa. Zatem w opisywanej sprawie działał w warunkach recydywy, co może zwiększyć wymiar kary, jaką zastosuje wobec niego sąd.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content