play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Radzionków: W mieście w końcu powstanie kryta pływalnia 

today19 lutego 2021

Background

Do tej inwestycji Radzionków przymierzał się do dawna. Wygląda na to, że wreszcie zrealizuje plany. Kiedy mieszkańcy skorzystają z krytej pływalni?

Budowa krytej pływalni w Radzionkowie znalazła się  w założeniach inwestycyjnych miasta na rok 2021

– Mamy nadzieje, że jeszcze w tym roku rozpocznie się w Radzionkowie budowa kąpieliska krytego, które powstanie w rejonie ulic Norwida i Knosały. W ramach tej inwestycji powstaną dwa baseny – basen sportowy o wymiarach 25×12,5 metra oraz zmiennej głębokości dna od 1,2 metra do 2 metrów oraz basen płytszy, służący głównie do nauki pływania, wraz z taką mini-strefą rekreacyjną SPA, tam powstaną dwie wanny jacuzzi oraz sauna sucha i sauna parowa– mówi Radiu Piekary Jarosław Wroński z Urzędu Miasta w Radzionkowie.

Gmina ma już zabezpieczony teren pod inwestycję, gotową dokumentację projektową i pozwolenie na budowę. Przed budynkiem pływalni przewiduje się utworzenie miejsc postojowych dla samochodów, autobusów i rowerów. Docelowo ma służyć uczniom radzionkowskich szkół, ale i mieszkańcom.

– Założeniem powstania tej krytej pływalni w Radzionkowie jest to, by służyła ona głównie dzieciom szkolnym do nauki pływania, natomiast w godzinach wieczornych, popołudniowych komercyjnie – mieszkańcom Radzionkowa – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary Jarosław Wroński.

Budowa pływalni ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a czas realizacji wyznaczono do 2023. Koszt inwestycji został wyceniony na 18,5 miliona złotych. Władze Radzionkowa liczą, że większość tej sumy uda się im pokryć ze środków zewnętrznych.

 

Fot. Ilustracja poglądowa

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content