play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Radzionków

Radzionków: Wstrzymane wnioski na wymianę pieców

today16 kwietnia 2020

Background

Radzionków: Wstrzymane wnioski na wymianę pieców. Urząd Miasta w Radzionkowie od dzisiaj ( 16.04.2020) wstrzymuje przyjmowanie i rozpatrywanie nowych wniosków o dotacje na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska (tj. do modernizacji systemów ogrzewania). Złożone wnioski będą rozpatrywane według dotychczasowych zasad. W sprawie pozyskiwania funduszy do wymiany źródeł ciepła, można kontaktować się z Wydziałem Ekologii UM w Radzionkowie, numer 32 388 71 60.

Wstrzymane wnioski na wymianę pieców, podyktowane są aktualną sytuacją gospodarczą.  Z uwagi na znaczny spadek dochodów jednostek samorządu terytorialnego spowodowany wprowadzeniem stanu epidemii i „zamrożeniem” gospodarki, Urząd Miasta Radzionków informuje, że od dnia 16.04.2020 r. wstrzymuje przyjmowanie i rozpatrywanie nowych wniosków o dotacje na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska (tj. do modernizacji systemów ogrzewania).

Jak mówią przedstawiciele radzionkowskiego magistratu gmina absolutnie nie ma zamiaru oszczędzać na walce ze smogiem. Obecnie złożonych jest niemal 160 wniosków o dotacje do realizacji w tym roku, na kwotę przekraczającą 700.000 zł – to już są rekordowe ilości dofinansowań. Rozpatrywanie i realizacja tych wniosków jest prowadzona w normalnym trybie. Natomiast zbieranie nowych wniosków o dotacje, w sytuacji gdy nie ma żadnych gwarancji ich finansowania, czasowo zostaje wstrzymane- czytamy na facebookowym profilu Radzionkowa http://Miasto Radzionków.

Złożone już wnioski będą rozpatrywane według dotychczasowych zasad, w tym zapisów regulaminu dotacji stanowiących, że przyznanie dofinansowania uzależnione jest od środków zabezpieczonych w budżecie miasta w danym roku budżetowym. Bliższych informacji w zakresie wsparcia finansowego do wymiany źródeł ciepła udziela Wydział Ekologii pod numerem telefonu 32 388 71 60.

źródło: UM Radzionków

fot. Pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content