play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Rajd 18-latka na DK 88 w Zabrzu! Pędził ponad 150 km/h WIDEO

today26 sierpnia 2021

Background

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, wchodzący w skład policyjnej grupy „SPEED”, na DK 88 udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który „pędził” ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący popełnił także szereg innych wykroczeń drogowych. Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

W poniedziałek zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący w skład policyjnej grupy „SPEED”, udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który na drodze krajowej numer 88 „pędził” ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący nie zastosował się również do obowiązku jazdy prawostronnej oraz nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu. Ponadto popełnił wykroczenie polegające na zajmowaniu więcej niż jednego pasa ruchu. Nieodpowiedzialne zachowanie 18-latka zarejestrował policyjny wideorejestrator. Za szereg popełnionych wykroczeń, policjanci drogówki nałożyli na niego mandaty karne na łączną kwotę 1350 złotych oraz 16 punktów karnych.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideo rejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content