play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Raport dot. koronawirusa w woj. śląskim. 11 ofiara śmiertelna w regionie

today2 kwietnia 2020

Background

Raport dot. koronawirusa w woj. śląskim. 11 ofiara śmiertelna w regionie – podał Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W sumie w województwie śląskim koronawirusa potwierdzono już u 342 osób (dane WSSE).

Dziś Ministerstwo Zdrowia podało informację o zgonie kolejnej osoby zakażonej koronawirusem w naszym województwie. Zmarł mężczyzna w wieku 59 lat z powiatu lublinieckiego.

Treść komunikatu Ministerstwa Zdrowia:

Ponadto mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 2633, z czego 45 osób zmarło.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content