play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Raport KAS: Coraz więcej milionerów w województwie śląskim

today6 lipca 2021

Background

Coraz więcej milionerów w województwie śląskim. W naszym regionie mieszka ich blisko 4 tysiące. Dowiadujemy się z raportu Śląskiej Administracji Skarbowej.

Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. było ich więcej niż przez ostatnie dwa lata. Mówi Michał Kasprzak z Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach:

– Dochód przekraczający 1 milion złotych wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach za 2019 rok oraz o ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 rok. Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. 

Najszybciej z kolei bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor i Gliwic.

Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

źródło: KAS 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content