play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Raport Ministerstwa Zdrowia o stanie epidemii w Polsce

today11 czerwca 2021

Background

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski ogłosili kształt reżimu sanitarnego na nadchodzące wakacje. Zwiększą się między innymi limity wiernych w kościołach, do funkcjonowania wrócą dyskoteki, zmienią się także zasady bezpieczeństwa w kinach i na koncertach.

Luzowanie

To już pewne. Obostrzenia na czas wakacji będą poluzowane. Zmiany ogłosił wczoraj minister zdrowia. Od 13 czerwca więcej osób może przebywać w kościołach. Zajęta będzie mogła być połowa miejsc.  Od 26 czerwca świątynie będą mogły być obłożone w 75%. Wtedy też limit osób w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw – wyniesie jedna osoba na 10 mkw. W dyskotekach będzie mogło być maksymalnie 150 osób. Taki sam limit osób dotyczy imprezy i spotkań organizowanych na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej. W zgromadzeniach będzie mogło brać udział maksymalnie 150 osób. Zmienią się także zasady bezpieczeństwa w kinach i teatrach – na widowni zajęte będzie mogło być 3/4 wszystkich miejsc. W obiektach sportowych limitem będzie 50% miejsc na trybunach. Ode końcówki czerwca nie będzie już limitów w transporcie publicznym.

Sytuacja w szpitalach

Ostatni raport resortu zdrowia, dotyczący sytuacji szpitalnej mówi o ponad 2350 pacjentach hospitalizowanych w wyniku zakażenia SARS-CoV-2. Zajętych jest 350 respiratorów dedykowanych pacjentom z COVID-19. Na obowiązkowej kwarantannie przebywa niemal 59 tysięcy Polaków.

Nowe zakażenia

Raport Ministerstwa Zdrowia informuje o 341 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia z województw:
mazowieckiego (54),
śląskiego (36),
wielkopolskiego (33),
lubelskiego (30),
dolnośląskiego (29),
łódzkiego (29),
małopolskiego (26),
pomorskiego (19),
podkarpackiego (17),
zachodniopomorskiego (15),
kujawsko-pomorskiego (13),
podlaskiego (9),
warmińsko-mazurskiego (9),
opolskiego (5),
świętokrzyskiego (5),
lubuskiego (4).

8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Przypadki śmiertelne

Covidowy raport zawiera także te najbardziej dramatyczne informacje. Wciąż wysoka jest dobowa liczba osób, które zmarły po tym, jak zakaziły się koronawirusem. Ubiegłej doby, po zakażeniu SARS-CoV-2, zmarło 68 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób. Dwóch zmarłych pacjentów zaraportowano w województwie śląskim.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content