play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Raport NIK wciąż bez publicznej prezentacji w Bytomiu

today18 października 2016

Background

Bardzo krytyczny raport Najwyższej Izby Kontroli wobec działań prowadzonych w kilku obszarach w Bytomiu miał dzisiaj zostać zaprezentowany na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Raport nie doczekał się jednak publicznej prezentacji, bo na sesji pojawiło się tylko ośmiu radnych. To oznaczało brak kworum i obrady nawet nie zostały otwarte.

Od kilku miesięcy radni opozycji bezskutecznie zabiegali u przewodniczącego Rady Miasta o możliwość prezentacji raportu NIK. Dzisiaj w końcu raport miał ujrzeć światło dzienne, bo na wniosek siedmiu opozycyjnych radnych została zwołana nadzwyczajna sesja. Do Bytomia przyjechali nawet przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli gotowi do przedstawienia efektów ich pracy. W sali sesyjnej pojawiło się tylko ośmiu radnych a to nie wystarczyło do rozpoczęcia obrad.

Ten raport dotyczy trzech obszarów: zwalczania bezrobocia, pomocy społecznej i lokali socjalnych. W każdej z tych trzech dziedzin w Bytomiu dzieje się coraz gorzej – mówi radny Michał Bieda.

  • cover play_arrow

    Raport NIK wciąż bez publicznej prezentacji w Bytomiu rpdev

Bardzo krytycznie o postawie rządzących wypowiada się również radny Mariusz Wołosz. – Nie spodziewam się już niczego dobrego. Obecnie rządzący już dawno powinni podziękować i oddać rządzenie w ręce tych, którzy wiedzą co z tym miastem robić.

  • cover play_arrow

    Raport NIK wciąż bez publicznej prezentacji w Bytomiu rpdev

 

Do zarzutów Najwyższej Izby Kontroli zawartych w raporcie cały czas nie odniósł się jeszcze oficjalnie prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Autor: rpdev


0%
Skip to content