play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Chorych przybywa. Nowy raport covidowy

today18 września 2021

Background

Już blisko tysiąc osób w szpitalach zakażonych koronawirusem. Nowy raport covidowy nie napawają optymizmem. Mamy kolejny dzień ze znacznym wzrostem liczby chorych. Przybywa też pacjentów najciężej chorych.

Czwarta fala w natarciu, widać to już jak na dłoni a probierzem jest liczba nowych zakażeń oraz dane z polskich szpitali. Jedne i drugie nie napawają optymizmem. Znamy nowy raport covidowy.

Szpitale się zapełniają

Przybywa najciężej chorych. Tych którzy trafiają do szpitali jest już blisko tysiąc. Niemal co dziesiąty covidowy pacjent to ten bardzo ciężko chory. Stu dziesięciu musi oddychać przy pomocy respiratora.

Rośnie liczba zakażeń

Chorych w szpitalach będzie coraz więcej a wynika z ilości nowych przypadków. Minionej doby, podaje raport covidowy, koronawirusem zakaziło się blisko ośmiuset Polaków. Najwięcej – tam gdzie najgorzej idą szczepienia – czyli w mazowieckich i lubelskich miejscowościach. W obu województwach – grubo ponad stu nowych chorych. Śląsk – pięćdziesięciu trzech.
Z powodu zakażenia zmarło czternaście osób – w tym jedna, która nie miała innych przypadłości.

Szczepień mało

Lekarze jak mantra przypominają, że tylko szczepienie chroni przed groźnym przebiegiem choroby. Wczoraj – czterdzieści tysięcy zabiegów. Liczba w pełni bezpiecznych obywateli Polski przekroczyła 19 milionów dwieście tysięcy.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content