play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Regularna kradzież i przemoc będą ukarane

today26 lutego 2021

Background

Para bandytów od grudnia 2020 r. okradała mieszkankę powiatu tarnogórskiego. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani przez policjantów z Pyrzowic. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu.

O kradzieżach sprzętu z domu mieszkanki gminy Ożarowice, policjanci z Pyrzowic dowiedzieli się w grudniu. Z domu poszkodowanej 52-latki złodzieje ukradli m.in. rower, piec kuchenny, pralki, zmywarkę oraz telefony komórkowe. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 6,5 tys. złotych. Sprawcy pojawili się ponownie. Przemocą, bijąc swoją ofiarę pięściami po głowie odebrali kobiecie kartę bankomatową i kilkaset złotych. Zabrali też lodówkę.

W nocy z poniedziałku na wtorek, podczas patrolu, policjanci z Pyrzowic zauważyli samochód zaparkowany przed domem poszkodowanej. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy właścicielka posesji nie potrzebuje pomocy. Posesja była oświetlona, a po domu poruszały się nieznane osoby. Policjanci weszli do mieszkania, a będąca w nim właścicielka natychmiast przekazała im, że nieznane jej osoby, które próbują ją okraść. Podejrzani to 39-letnią kobieta i mężczyzna w tym samym wieku. Tłumaczyli, że przyjechali do 52-latki, ponieważ chcieli jej pomóc przy awarii pieca. Policjanci nie uwierzyli i zatrzymali nieproszonych gości. W trakcie przeszukań znaleźli u nich karty bankomatowe i dokumenty należące do 52-latki oraz skradziony wcześniej sprzęt agd. Policjanci przekazali je prawowitej właścicielce.

Zatrzymana mieszkanka Piekar Śląskich oraz mieszkaniec Bytomia trafili do policyjnej celi. Prokurator przedstawił im już szereg zarzutów. Są podejrzani o rozboje, kradzież i kradzież zuchwałą oraz zniszczenie mienia. Sąd przychylił się do wniosku tymczasowe aresztowanie. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Natomiast kara dla kobiety może być zwiększona o połowę, bo działała w warunkach recydywy.

źródło/foto: Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content