play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rekordowa operacja w tarnogórskim szpitalu. „Guz był olbrzymi”

today15 września 2020

Background

Rekordowa operacja w tarnogórskim szpitalu. Jeden z największych guzów usuniętych na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Polsce. Po usunięciu, jego średnica wynosiła 60 cm, a masa po zważeniu, aż 24 kg.

W sierpniu na Oddział Ginekologiczno-Położniczy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach trafiła pacjentka z potwierdzonym w tomografii komputerowej guzem, najprawdopodobniej wychodzącym z jajnika. W trakcie operacji w pełnym znieczuleniu, okazało się, że guz jest olbrzymi. Po usunięciu, jego średnica wynosiła aż 60 cm, a masa po zważeniu, aż 24 kg.

Personel medyczny placówki wykazał się ogromną siłą i precyzją, wydobywając guza w całości. Dzięki wydobyciu zmiany bez jej uszkodzenia, patomorfolog dr n.med Wojciech Zajęcki miał możliwość przeprowadzenia w pełni badanie histopatologiczne. Na szczęście, guz okazał się niezłośliwy.

Ordynator Oddziału Gin-Poł dr n.med Adam Tiszler, który przeprowadził zabieg wraz ze swoim Zespołem, zachęca kobiety do regularnego badania ginekologicznego.

Ku przestrodze kobiet, które nie chodzą do ginekologa zalecam, aby co najmniej raz w roku, bez względu na wiek, odwiedziły gabinet ginekologiczny i poddały się badaniu. Jeżeli będą zwlekać, to nie wszystkie, będą miały tyle szczęścia co ta pacjentka. Staramy się ratować zdrowie i życie każdej kobiety, ale one muszą nam dać szansę i przyjść do ginekologa – zaapelował ordynator.

Na zdjęciu ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSP S.A. w Tarnowskich Górach dr n.med Adam Tiszler.

https://www.facebook.com/szpital.wspsa/posts/2759436074379202

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content