play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Rektor UŚ: Zakładamy, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze prowadzona będzie zdalnie

today4 sierpnia 2020

Background

„Zakładamy, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze prowadzona będzie zdalnie”. Rektor wydał oficjalny komunikat, w którym czytamy, że większość zajęć nadal będzie prowadzona w trybie zdalnym. Wyjątkiem są tylko laboratoria, ćwiczenia terenowe, praktyki i warsztaty, choć i tutaj obowiązywać będę szczególne zasady.

Na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego pojawił się oficjalny komunikat rektora prof. dr hab. Ryszarda Koziołka, w którym czytamy:

Z uwagi na fakt, iż trwa pandemia i sytuacja epidemiologiczna jest cały czas potencjalnie niebezpieczna, a dodatkowo obowiązują nas w dalszym ciągu rygorystyczne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie do prowadzenia zajęć kontaktowych, zakładamy, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze prowadzona będzie zdalnie, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W świetle obecnej wiedzy o zagrożeniu epidemicznym oznacza to, że:

  1. wszystkie wykłady, lektoraty oraz laboratoria komputerowe będą realizowane w sposób zdalny;
  2. zalecam prowadzenie w formie zdalnej następujących rodzajów zajęć: ćwiczenia, konwersatoria, proseminaria, seminaria, zajęcia tutoringowe, z zastrzeżeniem niżej opisanych przypadków;
  3. zalecam prowadzenie w formie kontaktowej następujących rodzajów zajęć: laboratoriów, ćwiczeń terenowych, praktyk i warsztatów.

Ponadto zapewniono, że na początku roku akademickiego dla studentów zostaną zorganizowane szkolenia online z zakresu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

 

Źródło: www.us.edu.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content