play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Religia będzie obowiązkowa? Chce tego abp Skworc

today3 stycznia 2020

Background

Religia będzie obowiązkowa? Chce tego metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Zaapelował o to w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach podczas noworocznej homilii.

 

71-letni arcybiskup zaapelował do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wprowadzenie obowiązku uczestnictwa religii i etyki we wszystkich szkołach w Polsce. W trakcie mszy świętej przekonywał, że aby młodych ludzi wychowywać do pokoju, lekcje religii lub etyki w szkołach powinny być obowiązkowe, z zachowaniem możliwości wyboru.

 

– Po pierwsze jednym z celów dla których szkoła istnieje, jest kształcenie i wychowanie osoby ludzkiej, zaś integralnie z osobą, a więc i z wychowaniem, związana jest religia, która właściwie ustawia nie tylko relację człowieka do Boga, ale również relacje międzyludzkie – mówi abp Skworc. 

 

– W konsekwencji rośnie pokolenie nihilistów, nie uznających nie tylko wartości religijnych, ale również humanistycznych, wspólnych wspólnocie narodowej i całej ludzkiej rodzinie. Nasilające się zjawisko przemocy szkolnej i nie tylko, jest poważnym sygnałem ostrzegawczym przed dalszym brakiem etycznego kształcenia młodego pokolenia Polaków – dodaje.

Czy religia powinna być obowiązkowa? Jakie jest Wasze zdanie? Czekamy na komentarze!

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content