play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Remont liceum w Katowicach. Będzie kosztować ponad 8 milionów

today27 stycznia 2021

Background

Budynek VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy 3 Maja w Katowicach przejdzie gruntowny remont. Efekt ma być widoczny jeszcze w tym roku. A wszystko pochłonie ponad 8 milionów złotych.

– Wykonana zostanie całkowita renowacja elewacji cokołowej – ona jest wykonana z piaskowca. Przeprowadzony zostanie również remont poszczególnych części tej elewacji i zostanie ona pomalowana specjalną farbą termo-ceramiczną. Pokryta będzie tynkiem ciepłochronnym. Odtworzone zostaną także detale architektoniczne tej elewacji i naprawione zostaną elementy ceglane. Wykonany zostanie również remont całego dachu wraz z jego dociepleniem. W planach jest także remont wieży, która znajduje się na dachu VIII LO – mówi Michał Łyczak z Urzędu Miasta w Katowicach.

W budynku zostaną wymienione drzwi, okna i zamontowana zostanie platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych. Prace obejmą także wymianę instalacji elektrycznej, w tym montaż instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych na potrzeby własne budynku. Oświetlenie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku zostanie wymienione na oświetlenie energooszczędne typu LED.

Fot. Facebook/VIII Liceum Ogólnokształcące w Katowicach

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content