play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Remont w Bytomiu. Prace na Wrocławskiej i Łużyckiej

today3 listopada 2020

Background

Zmiany na drogach Bytomia. Ruszają dziś prace na ruchliwym skrzyżowaniu Wrocławskiej z Łużycką w tym mieście. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Ważne skrzyżowanie do remontu. Dziś rozpoczyna się remont obleganego skrzyżowania Wrocławskiej z Łużycką w Bytomiu. To miejski fragment Drogi Krajowej numer 94.

Trzy i pół kilometra drogi

Prace remontowe na skrzyżowaniu obejmą wymianę nawierzchni jezdni na powierzchni około 3500 m kw., wzmocnienie konstrukcji zatoki autobusowej, wymianę nasad wpustów deszczowych, a także odtworzenie wraz z dostrojeniem detekcji sygnalizacji świetlnej. Warto dodać, że w ramach zaplanowanych prac, wyremontowane zostanie także przejście dla pieszych oraz odtworzone oznakowanie poziome, grubowarstwowe. W trakcie prowadzonych robót, które mają potrwać do połowy grudnia, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. przeprowadzi także prace związane z wymianą zasuw na sieci wodociągowej.

Zwężki i utrudnienia

Na czas prowadzonych robót remontowych Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu wprowadzi zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu na obu kierunkach. Ponadto zostanie wyłączony z ruchu wjazd/wyjazd z ul. Łużyckiej, a trasa objazdu pomiędzy ul. Wrocławską a ul. Łużycką przebiegać będzie sąsiednim układem drogowy, z wykorzystaniem ul. Chrzanowskiego, Tarnogórskiej, Strzelców Bytomskich i ul. Olimpijskiej – trasy objazdu oznakowane zostaną w terenie.

Zmianie ulegnie również usytuowanie przystanku autobusowego na kierunku do Miechowic. Przystanek zostanie przeniesiony około 90 metrów w okolice dawnego wjazdu na teren kopalni „Centrum”.

O kolejnych zmianach w organizacji ruchu związanej z remontem skrzyżowania będziemy informować w miarę postępu prac.
Apelujemy do kierowców, pieszych oraz pasażerów komunikacji pasażerskiej o zachowanie ostrożności w trakcie prowadzonych prac remontowych.
(fot.: Arkadiusz Janocha, Archiwum UM Bytom)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content