play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Repty Śląskie: Skradzione Audi A6 metodą „NA WALIZKĘ”!

today6 sierpnia 2021

Background

Coraz popularniejsza staje się nowa metoda złodziei aut, pod nazwą ,,Na walizkę”. Dzięki niej przestępcy nie muszą ,,brudzić sobie rączek”. Znana od kilku lat metoda pozwala odblokować drzwi i uruchomić silnik w samochodzie, dzięki bezprzewodowemu sygnałowi, który dociera z kluczyka. Złodzieje wykorzystują do tego urządzenia, które wyglądem przypomina niewielkich rozmiarów walizkę.

 


W środę, 4 sierpnia, nad ranem doszło do kradzieży nowego samochodu marki Audi A6. Do zdarzenia doszło w Tarnowskich Górach w dzielnicy Repty Śląskie. Wartość samochodu to blisko 120 tysięcy złotych.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że z parkingu przed domem na osiedlu domów szeregowych, nieznany sprawca dokonał kradzieży samochodu osobowego marki Audi A6 o numerze rejestracyjnym ST 4621T – mówił rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, Jacek Mężyk.

Właściciel samochodu poinformował policję, że sprawca wykorzystał metodę „Na walizkę”. Metoda ta zyskała popularność, wraz z upowszechnieniem się systemów bezkluczykowych.

– Proszę udostępniać. Może jest gdzieś na przeczekaniu zaparkowany, parking czy las. Brakowało w nim zaślepek na progach, w środku ma brązowo ciemną skórę – napisał właściciel w mediach społecznościowych.

 

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content