play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Restrykcje sanitarne obejmą cały kraj. Minister ogłosił zmiany

today17 marca 2021

Background

Sytuacja jest trudna. Respiratorów w użyciu jest najwięcej od początku epidemii. Liczba zakażeń w ciągu doby przekroczyła 25 tysięcy. W Polsce odnotowano ponad 450 zgonów. Jest reakcja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego.

Brytyjska mutacja koronawirusa jest zdaniem ministra Adama Niedzielskiego główną przyczyną narastania trzeciej fali pandemii koronawirusa.

Wobec pogarszającej się sytuacji minister zdrowia postanowił, że kolejne restrykcje nie będą już regionalne, ale obejmą swoim zasięgiem cały kraj.

Zamknięte zostają hotele, galerie handlowe, kina, muzea, galerie, baseny i inne obiekty sportowe. W klasach I-III wróci zdalny tryb nauki do 9 kwietnia.

– Nie mamy już przestrzeni do wprowadzania obostrzeń na poziomie regionów. Jedynym wyjściem jest rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę – mówił minister Adam Niedzielski. Równocześnie szef resortu zdrowia zaapelował, aby w miarę możliwości przejść na pracę zdalną i ograniczyć mobilność.

Zmiany w reżimie sanitarnym wejdą w życie od najbliższej soboty.

Minister Zdrowia zapowiedział, że jeżeli rozszerzenie obostrzeń nie przyniesie oczekiwanych efektów, a więc spowolnienia przyrostu zakażeń, kolejnym krokiem będzie całkowity lockdown – na wzór tego sprzed roku. 

Przekroczenie bariery 30 tysięcy zakażeń w ciągu doby, zdaniem szefa resortu zdrowia, będzie stanowiło zagrożenie dla funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Przypominamy – dziś ogłoszono jeden z najwyższych od początku pandemii wyników dobowego przyrostu zakażeń SARS-CoV-2. Jest ich tej doby ponad 25 tysięcy. Blisko 30 tysięcy pacjentów leży na COVID-19 w szpitalach. Nie było w trakcie pandemii wyższej liczby używanych respiratorów. W Śląskiem i na Mazowszu nowych zakażeń jest ponad 4 tysiące. W ponad połowie województw liczba zachorowań przekroczyła tysiąc. A liczba zgonów w związku z zakażeniem SARS-CoV-2 przekroczyła dzisiaj 450.

Autor: Redaktor


0%
Skip to content