play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Retencja w Polsce wciąż na krytycznym poziomie

today27 lipca 2020

Background

Retencja w Polsce wciąż na krytycznym poziomie. Pomimo ulewnych deszczy w kraju wciąż brakuje wody. Stąd też, tak ważne okazuje się jej oszczędzanie. Śląski Związek Gmin i Powiatów rozpoczął akcję promującą gromadzenie wody.

„Złap wodę! I podaj dalej” –  akcję pod takim hasłem rozpoczął Śląski Związek Gmin i Powiatów. Rzecz idzie o oszczędzanie wody –  codziennie i w każdej sytuacji.

Chcemy promować rozwiązania, które wdrażają gminy i powiaty w walce z kryzysem wodnym. Chcemy też za pośrednictwem samorządów zachęcać wspólnoty lokalne do bardziej świadomego, czyli w tym przypadku bardziej oszczędnego wykorzystywania wody w codziennym życiu. Jednym z przewodnich haseł naszych działań w tym zakresie jest „mniej znaczy lepiej”, co oznacza, że w wielu bardzo prozaicznych sytuacjach, takich jak na przykład poranna toaleta, możemy ograniczyć ilość zużywanej wody. Oczywiście każdy z nas o tym wie, ale ilu z nas stosuje tę zasadę w praktyce – tłumaczył Witold Magryś, ze śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

A wodę  oszczędzać trzeba, bo ostatnie dane mówią, że tak zwana retencja w Polsce utrzymuje się na poziomie dwa razy niższym aniżeli byłoby to konieczne, żeby zgromadzone zasoby zaspokoiły wszystkie potrzeby.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content