play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Retransmisje spektakli, teksty nagrywane przez aktorów, szycie maseczek- oto czym żyje Teatr Śląski

today16 kwietnia 2020

Background

Retransmisje spektakle online, bajeczki na dobranoc i klasyczne teksty  czytane przez aktorów, maseczki szyte przez teatralne krawcowe- oto czym żyje Teatr Śląski w dobie koronawirusa.  W piątek 17 kwietnia na teatralnej portierni pojawi się kolejna partia maseczek. Każdy, kto ma taką potrzebę, będzie mógł ją otrzymać. Setki godzin codziennego teatralnego życia zniknęły bezpowrotnie z naszych afiszy i kalendarzy. Przed nami – niestety – kolejne dni i tygodnie pustych widowni i cichych scen. Jesteśmy w najtrudniejszym momencie trwającego ponad 112 lat życia naszego teatru– mówi Aleksandra Czapla- Oslizlo, rzeczniczka prasowa Teatru Śląskiego w Katowicach.

Retransmisje spektakli, teksty nagrywane przez aktorów, szycie maseczek- oto czym żyje Teatr Śląski. W czasach społecznej izolacji aktywność śląskiej sceny przeniosła się do sieci. 720 tysięcy odsłon zanotowano w marcu na teatralnym Facebooku, youtubie, instagramie i  stronie internetowej. Codziennie aktorzy nagrywają teksty klasyczne i bajki,  a w weekendy udostępniane są retransmisje scenicznych hitów, takich jak: „Himalaje” i „Iwona, księżniczka Burgunda”, „Piąta strona świata”. W planach kolejne tytuły.

https://www.facebook.com/TeatrSlaski/videos/1523032641179433/

Ponadto, jak wiele innych instytucji,  Teatr Śląski włączył się do społecznego ruchu. Teatralne krawcowe szyją maseczki chroniące twarz . Ich kolejna partia pojawi się na portierni w piątek 17 kwietnia br. W planach katowickiej sceny specjalna charytatywna aukcja organizowana z zaprzyjaźnionymi z teatrem VIP-ami.

Jak wyjaśnia Aleksandra Czapla Oslizlo w Teatrze trwa normalna praca.  Kontynuujemy zadania, które rozpoczęliśmy przed epidemią, wykorzystujemy dane nam szanse na kształcenie on-line, przygotowujemy teatr do wielkiego powrotu do życia. Zachowując standardy bezpieczeństwa, codziennie udowadniamy, że TEATR ŚLĄSKI DZIAŁA, że jest żywym organizmem. Mimo że aktualnie nie „tętni życiem”, to dzięki pracy ponad 150 osób nasz teatr w każdej chwili będzie gotowy, by znów otworzyć swoje drzwi dla wszystkich.

 

fot. Teatr Śląski

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content