play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Robert Lewandowski przechodzi do FC Barcelona

today16 lipca 2022

Background

To już pewne, że Robert Lewandowski zmienia barwy klubowe. Po licznych spekulacjach zostało potwierdzone, że przechodzi do FC Barcelona.

Pewien czas miłośnicy piłki nożnej zastanawiali się nad tym, jakie będą losy najlepszego, polskiego napastnika, który do tej pory reprezentował Bayern Monachium. Po ośmiu lat spędzonych w klubie przenosi się do Barcelony, co potwierdził w rozmowie z telewizją Sky.

Robert Lewandowski zmienia klub

Oliver Kahn potwierdził, w rozmowie z dziennikiem „Bild”, że kluby Bayern Monachium i FC Barcelona porozumiały się co do głośnego transferu. Jeszcze dwa dni temu, gdy Lewandowski uczestniczył w treningu z kolegami z niemieckiej drużyny, wydawało się to nieprzesądzone. Gwiazdor poinformował, że wprawdzie udaje się na zgrupowanie katalońskiego zespołu do USA, ale gdy z niego wróci, jak to określił, „pożegna się porządnie”. Co ciekawe na transferze skorzysta MKS Znicz Pruszków, z którego wywodzi się polski zawodnik. Przypadnie mu w udziale 1% kwoty, na którą ostatecznie będzie opiewać umowa.

Zgodnie z ustaleniami, które poczynione zostały pomiędzy klubami, transakcja będzie kosztować 50 milionów euro. Dziś Lewandowski odbył ostatni trening z Bayernem. Kontrakt z nowym klubem zostanie najpewniej podpisany w niedzielę.

Fot.pixabay

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content