play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Roczny PIT jeszcze do 1 czerwca. Śląska KAS zwróciła już blisko 1,2 mld zł nadpłaconego podatku

today22 maja 2020

Background

Kto jeszcze tego nie zrobił – temu przypominamy. Jeszcze jest kilka dni na złożenie rocznego zeznania podatkowego. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przypomina, że osoby, które do tej pory nie rozliczyły swojego PIT’a mogą to zrobić jeszcze do 1 czerwca.

Bez wychodzenia z domu, można rozliczyć się, korzystając ze sprawdzonych stron internetowych, w tym przede wszystkim z portalu www.podatki.gov.pl. To strona zawierająca informacje podatkowe i umożliwiająca rozliczenie swojego podatku online.

Tegoroczna akcja składania zeznań PIT trwa od 15 lutego, kiedy to Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła usługę Twój e-PIT. W ramach tej usługi zostały przygotowane zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38, oraz wstępnie wypełnione zeznania PIT-28 i PIT-36. Logując się na stronie www.podatki.gov.pl można zweryfikować, uzupełnić, a następnie zaakceptować swoje zeznanie i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Ze statystyk wynika, że śląska KAS zwróciła już ponad 1,184 mld zł tytułem nadpłaconego podatku PIT. To suma kwot wynikająca z ponad 999 tys. zeznań podatkowych PIT-37, PIT-36 oraz PIT-36L, a także PIT-28.

Dla zeznań podatkowych PIT-37 (czyli z umów o pracę, zlecenia, o dzieło) Urząd Skarbowy w Rybniku zwrócił podatnikom ponad 59,7 mln zł, natomiast II Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej ponad 45 mln zł. Na trzecim miejscu ulokował się US w Cieszynie, który dokonał zwrotu ponad 44,8 mln zł na podstawie 38 tys. zatwierdzonych zeznań PIT-37. Pieniądze są już na kontach odbiorców.

W tym roku, większość podatników zdecydowała się na elektroniczną formę rozliczeń – to najszybszy, najprostszy i najbezpieczniejszy sposób złożenia PIT.

KAS przypomina, że usługa Twój e-PIT gwarantuje dodatkowo szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Wykorzystując usługę można rozliczyć zeznanie PIT-28, PIT-36, PI-37 lub PIT-38.

źródło: KAS

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content