play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Rodzaje wypełnień w materacach. Na co zwracać uwagę?

today28 września 2021

Background

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Czas odpoczynku pozwala na przeprowadzenie wewnątrz organizmu licznych procesów regeneracyjnych, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie człowieka następnego dnia. Mimo, że wiele czynników przyczynia się do zachowania najlepszej higieny snu, zdaniem specjalistów najważniejszą rolę odgrywa materac. Aby zdecydować się na najlepszy model, warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje wypełnień stosowanie są w materacach.

Rodzaje wypełnień w materacach

Materac jest akcesorium, które wpływa na przebieg nocnej regeneracji organizmu. Jego głównym zadaniem jest prawidłowe podpieranie ciała użytkownika w trakcie odpoczynku, dzięki czemu najważniejsze organy wewnętrzne, mięśnie oraz kręgosłup mają szansę na zdrowy i efektywny odpoczynek. Podczas zakupu podłoża warto kierować się jego jakością oraz rodzajem komponentów wykorzystanych do jego produkcji, dzięki czemu właściwości materaca będą miały szansę odpowiadać na konkretne potrzeby użytkownika. Wysokiej klasy materace, wyróżnione i oznaczone licznymi certyfikatami, można znaleźć w ofercie renomowanej i cenionej marki Hilding Anders.

W ofercie producenta Hilding można znaleźć podłoża, które różnicuje rodzaj wypełnienia, czyli wkładu. Wśród dostępnych modeli dostępne są:

 • materace konstruowane z blatów pian,
 • materace tworzone w oparcie o instalację innowacyjnych systemów sprężynowych,
 • materace produkowane przy kolaboracji obu komponentów.

Materace piankowe – co warto o nich wiedzieć?

Blaty z pian są komponentem, który na przestrzeni lat przeszedł ogromną transformację. Ich główną zaletą jest zwiększony poziom elastyczności, który pozwala na najlepsze podpieranie ciała użytkownika w trakcie snu, a także zdolność do dopasowywania się do kształtu ciała właściciela materaca. Pianki wykorzystywane przez markę Hilding wyróżniają się właściwościami:

 • antyalergicznymi – na przykład w materacu lateksowym Hilding Melody, którego konstrukcja opiera się o wykorzystanie pianki lateksowej, odpornej na rozwój alergenów, kurzu i roztoczy,
 • wysokoelastycznymi – dzięki zastosowaniu wysokiej klasy pianki Visco, która charakteryzuje się sprężystością i odpornością na uginanie się pod wpływem nacisku ciała, na przykład w modelu Boogie,
 • termoelastycznymi – co jest możliwe, dzięki zastosowaniu blatu z pianki FlexiFoam, która pod wpływem ciepła ciała dopasowuje się do kształtu i pozycji obranej przez osoby użytkujące podłoże. Takie rozwiązanie zastosowano w modelu Salsa, który dostępny jest w różnych rozmiarach. Materac 120×200 polecany jest do małych sypialni lub osób śpiących solo, z kolei parom dedukowane są podłoża o minimalnym wymiarze 140×200.

Materace sprężynowe – czym się charakteryzują?

Materace z wkładem sprężynowym są doskonałym wyborem dla osób poszukujących podłoża, który poprawi jakość i efektywność nocnej regeneracji ciała. Marka Hilding w swoich propozycjach stosuje najnowocześniejsze systemy sprężyn bonnelowych, kieszeniowych, a także MuliPocket, które poprawiają elastyczność punktową materaca, dzięki równomiernemu rozlokowaniu niewielkich, pojedynczych sprężyn w osobnych kieszonkach. Takie działanie pozwala uzyskać efekt niezależnej pracy każdej sprężynki, co bezpośrednio przyczynia się do poprawy higieny snu.

Jednym z modeli, który polecany jest dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz spięciami włókien mięśniowych, jest materac Hilding Lambada. To model, który wyróżnia się powierzchnią ze zróżnicowanymi strefami twardości, co pozwala na najlepsze podpieranie każdej części ciała, które w trakcie snu pozostają w swobodnej, naturalnej pozycji. Dodatkowo, materac Lambada został oznaczony certyfikatem Oeko-Tex, co świadczy o jego jakości i bezpieczeństwie użytkowania.

Materace hybrydowe – nowa jakość podłoży do snu

Marka Hilding posiada w swojej ofercie podłoża o najbardziej zaawansowanej technologicznie konstrukcji. To materace hybrydowe, których budowa opiera się o kolaborację komponentów piankowych oraz systemów sprężyn, na przykład w modelu Dance, czego efektem jest stworzenie podłoża dla osób o zwiększonych potrzebach. Dodatkowo, materace hybrydowe posiadają wypełnienie umożliwiające zmianę kolejności poszczególnych warstw, dzięki czemu twardość podłoża można dopasować do swoich osobistych preferencji i wymagań.

Sen jest bardzo istotny dla zachowania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Wybranie właściwego modelu pozwala na poprawę higieny snu oraz nocnej regeneracji ciała i mięśni.

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content