play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Rodzinny dramat w Orzeszu. Nowe fakty w sprawie morderstwa 9-letniej dziewczynki

today28 kwietnia 2020

Background

Rodzinny dramat w Orzeszu. Nowe fakty w sprawie morderstwa 9-letniej dziewczynki i tajemniczej śmierci 42-letniego ojca. Jedyną ocalałą jest matka dziecka. 41-letnia kobieta z ranami kłutymi ciała trafiła do szpitala.

Udusił 9-letnią córkę, a potem ranił nożem swoją żonę. To nieoczekiwany zwrot w sprawie rodzinnej tragedii, do której doszło w Orzeszu. Początkowe ustalenia prokuratury mówiły o próbie rozszerzonego samobójstwa autorstwa kobiety. Teraz wszystko wskazuje na to, że sprawcą był jej mąż.

Najnowsze ustalenia prokuratury wskazują, że 42-latek udusił dziecko, później chciał zamordować żonę, chwycił więc za nóż i zadał jej kilka ciosów, a później ostrze skierował w swoim kierunku. Badania laboratoryjne wykazały jednak, że nie zginął od ciosów ostrym narzędziem, a przyczyną zgonu było zatrucie tlenkiem węgla. Rany, które sam sobie zadał były tylko powierzchowne.

Dodatkowo sekcja wykazała, że 42 latek nie był pod wpływem żadnych środków. W tej sprawie kluczowe były zeznania 41-letniej kobiety, która zeznała, że to mąż był sprawcą tego rodzinnego dramatu. Wciąż trwa śledztwo i dalsze przesłuchania osób powiązanych z rodziną oraz tych, którzy mogą mieć istotne informacje w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną tej zbrodni były kłopoty finansowe rodziny.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content