play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Rogoźnik: Rusza nabór do młodzieżowego zespołu dętego ALLEGRETTO!

today16 lipca 2021

Background

Klarnet, trąbka, puzon, czy waltornia. Nauka gry między innymi na tych instrumentach, dostępna jest w Rogoźniku i to na wyciągnięcie ręki. Ruszył właśnie wakacyjny nabór do dziecięco- młodzieżowej orkiestry Allegretto.

– Orkiestra działa w Rogoźniku, przy szkole Juliusza Słowackiego. Zapraszamy młodzież oraz dzieci, w przedziale od 7, 8 lat do 18 maksymalnie. Korzyści jest bardzo wiele, bo tutaj muzyka nie tylko rozwija artystycznie, ale pod różnym kątem, bo już widzimy, że młodzież, która się u nas uczy, rozwija się dużo lepiej. Także w szkole mają lepsze oceny, choćby z języków obcych, bo tutaj przy okazji szkoły uczymy się też kilku języków – zaprasza kapelmistrz orkiestry dętej, Krzysztof Zając.

Do wyboru cała paleta instrumentów dętych:

– Uczymy grać na instrumentach typowo dętych, czyli klarnety, flety, trąbki, saksofony. Na instrumentach perkusyjnych, a także mamy w orkiestrze gitarę basową. W swojej ofercie posiadamy instrumenty, które możemy wypożyczyć oraz uczymy grać od totalnego zera. Także osoby, które nie grają, a również te, które grają na instrumentach, serdecznie zapraszamy do współpracy – dodaje Krzysztof Zając.

Aby zapisać się na naukę gry na instrumentach, należy zgłosić się osobiście w siedzibie szkoły podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Rogoźniku albo umówić się telefonicznie. Nabór potrwa do końca wakacji.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content