play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rondo WOŚP w Sosnowcu uroczyście otwarte przez Jurka Owsiaka

today26 maja 2021

Background

Była orkiestra, balony i sam Jurek Owsiak. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzył oficjalnie rondo imienia WOŚP u zbiegu ulic Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze w Sosnowcu.

Takie ronda jeszcze w tym mieście nie było! Dziś w Sosnowcu rondo u zbiegu ulic Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze oficjalnie zostało nazwane imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podpis na tablicy złożył osobiście sam dyrygent, Jurek Owsiak.

– Pamiętajcie, że to jest rondo tak naprawdę imienia nas wszystkich, bo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie jest Jurek Owsiak, ale to jesteśmy my wszyscy. I to jest właśnie radość, że gramy na każdym skrawku globu ziemskiego, gramy wszędzie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest – można mnie nie lubić, można lubić, ale to jest właśnie Wielka Orkiestra, to są ludzie w Sosnowcu, to nasi ludzie w Jeleniej Górze, to są ludzie na drugim krańcu kuli ziemskiej, w Australii, w obu Amerykach. Gdziekolwiek pomyślimy o Polakach, to są ludzie, którzy chcą grać. Robią to dla siebie, dla innych – mówił Jurek Owsiak w Sosnowcu.

Nie tylko Jurek Owsiak z entuzjazmem mówi o nazwie ronda w stolicy Zagłębia. Dumni są także mieszkańcy i wolontariusze:

– Jesteśmy dumni, że takie rondo jest w naszym mieście – mówią reporterowi Radia Piekary wolontariuszki WOŚP z Sosnowca – Gramy dla WOŚP-u od wielu lat i to jest swego rodzaju wyróżnienie dla naszego miasta. 

Nowe rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie również w Tarnowskich Górach. Nie wiadomo jeszcze, czy również przy jego otwarciu obecny będzie założyciel Fundacji.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content