play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polityka

Roszad w województwie śląskim ciąg dalszy

today24 lipca 2020

Background

Roszad w województwie śląskim ciąg dalszy. Tym razem padło na Artura Dzikowskiego, który został odwołany przez Radę Nadzorczą Parku Śląskiego ze stanowiska wiceprezesa. Wiele osób kojarzy Dzikowskiego z Dariuszem Starzyckim z Prawa i Sprawiedliwości, który jest w konflikcie z marszałkiem województwa śląskiego – Jakubem Chełstowskim. Przypomnijmy, że ze stanowiska sekretarza województwa, po około 1,5 roku, zrezygnowała Karolina Kosowska-Raczek.

Za co dostało się Starzyckiemu?

O sprawie odebrania kompetencji nadzoru nad ochroną zdrowia w naszym regionie wicemarszałkowi Dariuszowi Starzyckiemu pisaliśmy w ostatnim artykule: https://www.radiopiekary.pl/2020/07/21/konflikt-w-zarzadzie-wojewodztwa-slaskiego/.

Coraz głośniej mówi się, że stracił on nadzór, po tym, jak poparł petycję posłanki Ewy Malik dotyczącą przywrócenia na stanowisko dyrektor Szpitala Górniczego w Sosnowcu Alicję Cegłowską. Dziś w tej sprawie pojawił się kolejny wątek, a mowa o wydawaniu publicznych pieniędzy. Jak podaje portal jaw.pl, powołując się na portal 24kato.pl, wicemarszałek miał na urządzenie swojego gabinetu wydać ponad 41 tys. zł. Meble biurowe miały kosztować blisko 29 tys. zł, fotele dla gości ponad 9,3 tys. zł, farba na ściany 2,5 tys. zł. Z dokumentów wynika, że wicemarszałek Starzycki zlecił również zakup urządzenia do czyszczenia butów za 400 zł.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z przedstawicielami biura Dariusza Starzyckiego. Czekamy na komentarz wicemarszałka.

 

fot.: slaskie.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content