play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Rowerzyści uczcili Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

today18 września 2021

Background

Zorganizowany dziś rowerowy przejazd ulicami Bytomia, Chorzowa i Katowic wpisał się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Stał się okazją do aktywnego spędzenia czasu, ale niósł ze sobą także ważny przekaz.

Miłośnicy jednośladów zebrali się przed Urzędem Miasta w Bytomiu, skąd wyruszyli w podróż ulicami Chorzowa i Katowic, gdzie zakończyli podróż przed Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Była to nie tylko promocja zrównoważonych form przemieszczania się, ale także idei mądrego współdzielenia przestrzeni. Mimo kapryśnej pogody przybyło wielu uczestników, którzy zarejestrowali się poprzez dedykowaną temu aplikację.

Aktywny wypoczynek gry i skuteczne wentylowanie płuc

Parkingi zmieniły dzisiaj swoją funkcję. Na miejscach dedykowanych samochodom rozstawione zostały leżaki, gdzie zebrani mogli odetchnąć, a chętni mieli także szansę skorzystać z baru tlenowego, gier planszowych, a także pozowali do wspólnych zdjęć.

Dzień bez samochodu

Dzisiejsze wydarzenie nie jest ostatnim w ramach obchodów. Ostatni dzień „Europejskiego Tygodnia Mobilności” to obchodzony corocznie 22 września „Dzień bez Samochodu”. Wszyscy kierowcy w tym dniu mogą podróżować komunikacją ZTM za darmo, jeśli tylko będą mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Na pasażerów będą czekać także niespodzianki. Na wybranych przystankach miast Metropolii będą mogli skorzystać z gorącej kawy, którą będą mogli wypić m.in. z dyrektor ZTM Małgorzatą Gutowską oraz prezydentami miast.

Co więcej, w rolę kontrolera biletów wcieli się Krzysztof Hanke, polski aktor, satyryk, lider znanego, śląskiego „Kabaretu Rak”.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content