play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Rozbarczanie na Starej Fotografii. Dziś wernisaż wyjątkowej wystawy

today24 września 2021

Background

Otworzyli  stare albumy rodzinne i podzielili się jeszcze nigdzie nie publikowanymi zdjęciami. Dziś o godzinie 17.00 w siedzibie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej pod tytułem „Rozbarczanie na Starej Fotografii”

-Zdjęć mamy blisko 200. Pozyskiwaliśmy je z różnych źródeł. Fotografie konkursowe są w większości przedwojenne i nigdy wcześniej nigdzie nie publikowane – a będą prezentowane właśnie na naszej wystawie. Na pewno nie zabraknie tradycyjnego stroju rozbarskiego. Jest część zdjęć portretowych, a część zdjęć to fotografia bardziej amatorska, przedstawiająca codzienne życie mieszkańców Rozbarku.  -Mówi Łukasz Wójtowicz z Teatru Rozbark.

Fotografie są niepodważalnym świadectwem szczególnego bogactwa kulturowego Rozbarku. Zdjęcia nawiązują do ważnych wydarzeń historycznych z dziejów Rozbarku, Bytomia i Górnego Śląska. Pomysłodawcą konkursu i wystawy jest Leon Wostal. To rodowity rozbarczanin, kolekcjoner pamiątek z Piekar Śląskich, pasjonat historii i współautor publikacji o historii lokalnej i regionalnej.

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content