play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Rozbiórka wiaduktu w Katowicach-Brynowie. Weekendowe utrudnienia na ul. Kościuszki

today12 marca 2020

Background

W piątek 13 marca ruszy rozbiórka wiaduktu kolejowego w Brynowie. Prace potrwają do 30 marca i w tym okresie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

W pierwszym etapie, który potrwa od piątku (13.03) od godz. 18.00 do poniedziałku (16.03) do godz. 6.00 roboty będą realizowane przy zajęciu prawego pasa ruchu ul. Kościuszki w kierunku Mikołowa i rejonu zjazdu do ul. Nasypowej. Natomiast od kolejnego piątku (20.03) od godz. 18.00 do poniedziałku (23.03) do godz. 6.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia ul. Kościuszki w kierunku centrum Katowic (wschodnia nitka). W związku z tym, ruch odbywał będzie się dwukierunkowo jezdnią zachodnią.

(…) największe prace skutkujące zmianami w organizacji ruchu będą prowadzone w weekendy – tak, by kierowcy, jak również pasażerowie komunikacji miejskiej odczuli, jak najmniej niedogodności. Natomiast w tygodniu mogą pojawiać się czasowe zawężenia, mówi Ewa Lipka z urzędu miasta.

Ze względu na zamknięcie łącznika ul. Rzepakowej z ul. Kościuszki, realizowane będą następujące objazdy do centrum Katowic:
– od strony Giszowca (ul. 73 Pułku Piechoty) z wykorzystaniem u. Kolejowej, następnie do ul. Kościuszki,
– od strony Ligoty (ul. Kłodnicka) z wykorzystaniem ulic Kościuszki, Kolejowej (z nawrotką na rondzie przy Galerii Libero) oraz w ul. Kościuszki do Centrum,
– dla mieszkańców ul. Nasypowej z wykorzystaniem ulicy Rzepakowej, Kolejowej i następnie do ul. Kościuszki.

W zakresie funkcjonowania w tym okresie funkcjonowania komunikacji miejskiej aktualne komunikaty publikuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Na razie opublikowano komunikat następującej treści:
Autobusy w kierunku Ochojca, Piotrowic i Ligoty, a także Mikołowa pojadą inaczej. Oznacza to również zmiany dla osób dokonujących przesiadek na tramwaj. Poniżej szczegółowe informacje.

W piątek 13 marca od godziny 20:00 czasowo zniknie możliwość przejazdu od łącznika z ulicy Kościuszki do ul. Kłodnickiej w Katowicach na Brynowie. W związku z tym Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował zmiany tras linii autobusowych, kursujących w pobliżu.
Wprowadzone zostaną następujące trasy objazdowe:

 

 

Linie 9, 11, 296, 297, 297N, 689 w kierunku Piotrowic skierowane zostaną ulicami: Kościuszki oraz Kolejową, a później nawrócą na rondzie przy CH Libero i włączą się na swoją rozkładową trasę na przystanku Ochojec Wapienna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linia nr 296, w kursach skróconych do Brynowa, dokonywać będzie analogicznych nawrotów, a następnie skierowana zostanie z ul. Kolejowej w ul. Rzepakową, do włączenia się na przystanku Brynów Kościuszki 2 (stanowisko w kierunku centrum Katowic).

 

 

 

 

 

 

 

Linie 29 i 45 w kierunku katowickiej dzielnicy Piotrowice i Mikołowa skierowane zostaną bezpośrednio ul. Kościuszki, z obsługą przystanku Brynów Kościuszki 1 w tymczasowej lokalizacji.

 

 

 

 

 

 

 

Linia 51 w kierunku Ligoty skierowana zostanie ul. Kolejową, Rzeszótki, do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku Ligota Kłodnicka.

 

 

 

 

 

 

Nastąpią tymczasowe zmiany w obsłudze przystanków: stanowiska przystankowe Brynów Pętla 4 oraz Brynów Rzepakowa [nż] 1 zostaną wyłączone z obsługi, natomiast stanowisko Brynów Kościuszki 1 dla linii autobusowych 9, 11, 29, 45, 51, 296, 297, 297N, 689 będzie w tymczasowej lokalizacji, tj. przy ul. Kościuszki, w rejonie wjazdu i wyjazdu z marketu OBI. Dla linii autobusowych nr: 9, 11, 296, 297, 297N, 689 wprowadzona zostanie dodatkowa obsługa przystanku Ligota Kolejowa Libero 1. Tymczasem linia nr 51 dodatkowo obsłuży przystanek Ligota Kolejowa Libero 2.

Przesiadki z linii tramwajowej nr 16 na autobusy linii nr: 9, 11, 29, 45, 51, 297, 297N, 689, jadące w kierunku Piotrowic i Ligoty, odbywać się będą z wykorzystaniem przystanków: Brynów Huberta oraz Brynów Kościuszki 1 (tymczasowa lokalizacja na wysokości sklepu OBI).

źródło: UM Katowice, ZTM

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content