play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Rozbudowa osiedla w Zabrzu Kończycach trwa w najlepsze

today12 stycznia 2021

Background

Dopiero co wręczono klucze lokatorom nowych mieszkań przy ulicy Żywieckiej w Zabrzu Kończycach, a już podpisano kolejną umowę na rozbudowę tego osiedla. Latem 2022 roku ma być tam o 3 budynki więcej.

W Zabrzu przy ulicy  Żywieckiej rozbudowane zostanie osiedle mieszkaniowe. Dziś w ratuszu podpisana została umowa na budowę trzech kolejnych obiektów. Dzięki wartej ponad 12 mln zł inwestycji powstanie 36 nowych mieszkań. Planowany termin zakończenia zadania to III kwartał 2022 roku.

-Powstaną trzy budynki. Dwa mniejsze – 10 mieszkaniowe i jeden większy, dwu klatkowy. Budynki są tylko trzykondygnacyjne zlokalizowane w ładnym, zielonym miejscu. Teren idealny dla rodzin z dziećmi. Nie bez znaczenia jest także odległość od autostrady – to tylko 4 minuty dojazdu – mówi Franciszek Paśmionka, prezes zarządu Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Do tej pory przy ulicy Żywieckiej w Zabrzu powstało 7 obiektów, w których zamieszkało 90 rodzin. Rozbudowa osiedla ma się zakończyć wraz z podjętą właśnie inwestycją – potwierdza Małgorzata Mańka Szulik – prezydent Zabrza.

-W tym rejonie po prostu już nie ma więcej miejsca. Oczywiście pracujemy nad nowym wskazaniem, nad nowymi gruntami. Osiedle przy ulicy Żywieckiej wraz z trzema ostatnimi budynkami zamykamy, ale nie zamykamy się na dalsze działania w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Zarówno MTBS, jak i ZBM – TBS widzi ogromne potrzeby w tym zakresie – mówi Małgorzata Mańka Szulik – prezydent Zabrza.

Warto przypomnieć, że tylko w ubiegłym roku przy ulicy Trocera w Zabrzu miasto za pośrednictwem spółki gminnej ZBM TBS wybudowało nowoczesne Osiedle Trocera. Składa się ono z sześciu czterokondygnacyjnych budynków, w których znajduje się 72 mieszkań. Koszt inwestycji wyniósł ok. 15 mln zł, z czego ok. 50% Spółka pozyskała z kredytu zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki to dofinansowanie miasta Zabrze oraz środki własne Spółki, w tym partycypacja.

W 2020 roku w Zabrzu wydano pozwolenia na budowę dla 128 domów jednorodzinnych oraz 333 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej.

fot: UM Zabrze

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content