play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pszczyna

Rozlewiska na drogach i zalane posesje. Ponad 200 interwencji strażaków na Śląsku!

today6 sierpnia 2021

Background

Pracowita noc strażaków na Śląsku. Od wczoraj, godziny 6 rano,  odnotowali ponad 200 zgłoszeń. Dotyczyły głównie rozlewisk na drogach i  zalanych posesji.

Już prawie dobę niemal bez przerwy siąpi deszcz a gdzieniegdzie sięga rozmiarów ulewy. Te dość mocno dały się we znaki mieszkańcom południa Polski. W województwie śląskim strażacy od wczorajszego poranka interweniowali prawie 250 razy. Jak powiedział nam dyżurny śląskiej komendy najczęściej było to drobne zdarzenia – związane z zalanymi posesjami, drogami i połamanymi konarami drzew. Najwięcej interwencji w Katowicach i Tychach.

W Katowicach woda zalała nowy tunel na wiślance, na ulicy Kościuszki w Piotrowicach. W Tychach z kolei woda przez kilka godzin utrudniała przejazd na ulicach Tischnera, Piłsudskiego i Dmowskiego. Zastęp JRG interweniował też w budynku wielorodzinnym przy ul. Bielskiej, gdzie zalane zostało mieszkanie. Ulewy nie ominęły też innych śląskich miast.  Dużo pracy mieli strażacy z Piekar Śląskich, przez kilka godzin usuwali rozlewisko, które utworzyło się na ulicy Granicznej. A w Gliwicach na Pszczyńskiej znów na jezdnię osunęła się ziemia. Droga w kierunku Mikołowa zamknięta była przez kilka godzin.  Zgłoszenia do strażaków wciąż spływają.

Tymczasem stany ostrzegawcze i alarmowe przekroczyły też  śląskie rzeki. I tak np. tan alarmowy służby ogłosiły na rzece Pszczynka w Pszczynie a stany ostrzegawcze na Brynicy oraz Gostyni.

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content