play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Rozliczanie podatku przez program online – dlaczego warto?

today7 października 2021

Background

Jeśli w ubiegłym roku kalendarzowym uzyskałeś dochody, to musisz wypełnić i złożyć deklarację podatkową. Swój obowiązek możesz wykonać na dwa sposoby: wypełniając i składając w placówce urzędu skarbowego formularz papierowy lub też uzupełniając deklarację przez internet.

Wypełnianie deklaracji przez PIT program online to znacznie lepsze rozwiązanie. Dlaczego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z oprogramowania internetowego do rozliczania PIT-ów.

PIT 37 program online, czyli nie musisz znać się na podatkach

Aby poprawnie wypełnić PIT, nie musisz znać się na podatkach, finansach czy księgowości. Profesjonalny PIT 37 darmowy program, taki jak oprogramowanie dostępne na stronie https://urzadskarbowy-pit.pl/, przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces wypełniania formularza. Najpierw wybierz, który formularz Cię interesuje. Jeśli nie wiesz, który jest odpowiedni dla Ciebie jako podatnika, PIT program rozliczenie przyjdzie Ci z pomocą i podpowie, która deklaracja jest tą właściwą. Następnie pozostaje Ci właściwie jedynie uzupełnianie kolejnych pól, które wskaże darmowy program do PIT 37. Najpewniej będziesz musiał tylko wpisać dane, które znajdziesz w informacji PIT-11 dostarczonej przez pracodawcę.

Rozliczenie PIT 37 – program bezpieczny i darmowy

Decydując się na rozliczenie poprzez PIT program 37, nie musisz nic płacić. W internecie dostępne są bowiem w pełni profesjonalne, a przy tym bezpłatne programy, z których możesz korzystać. Nie musisz się też obawiać o bezpieczeństwo. Wydawcy takowych programów bardzo dbają bowiem o to, aby program PIT 37 gwarantował pełną ochronę Twoich danych osobowych i podatkowych. Specjalistyczne programy są wyposażone w odpowiednie zapory i szyfrowania, co daje pewność, że Twoje dane są chronione i nie znajdą się w niepowołanych rękach.

1 procent podatku – lista organizacji

Wypełniając deklarację w programie online, masz pewność, że jest to taki sam dokument jak w wersji papierowej. Zawiera zatem wszystkie pola i strony, które są aktualne w formularzu drukowanym, w tym również miejsce na przekazanie 1% podatku na fundacje i stowarzyszenia. Co to oznacza? Otóż każdy podatnik może przekazać 1 procent podatku, który musi zapłacić za dany rok, na wybrane organizacje pożytku publicznego. Są to podmioty, którym nadano sądownie numery KRS. Organizacje pożytku publicznego to nie są więc wszystkie fundacje dla dzieci, prozwierzęce lub inne, które istnieją w Polsce, a jedynie część z nich. Aktualną listę owych podmiotów można znaleźć np. w internecie, na stosownych stronach.

A komu można przekazać swój 1%? Do wyboru masz mnóstwo organizacji. Masz możliwość przesłania 1% podatku na chore dzieci, , na bezdomne zwierzęta, na seniorów, a także możesz dać 1% podatku na niepełnosprawne osoby, na instytucje zajmujące się kulturą lub nauką oraz na wiele innych podmiotów. Warto skorzystać z tej możliwości i przekazać 1% podatku dla dzieci lub na inny cel. Nic nie tracisz, a fundacje mogą sporo zyskać.

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content