play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Andrzej Sośnierz: lockdown działa, ale sprawy do końca nie załatwi

today22 marca 2021

Background

Lockdown trochę działa, ale nie stłumi epidemii do końca. Przykład z Warmii i Mazur – po zaostrzeniu rygorów epidemia przyhamowała ale nie skończyła się. W Rozmowie Dnia Radia Piekary gościem w poniedziałek był Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia (PiS).

– Mamy tyle zachorowań, że wprowadzenie ostrych rygorów jest konieczne, natomiast to że do tego dopuściliśmy to jest niepokojące, mówi parlamentarzysta ze Śląska. Klucz ciągle ten sam: – Decyzja o lockdownie podejmowana jest na podstawie liczby zakażeń, zgonów i tego ile łóżek zajętych jest w szpitalach, mówi A.Sośnierz.

Zdaniem posła Porozumienia, stan klęski żywiołowej powinien być wprowadzony już dawno: – Jeżeli na prawdę chcielibyśmy zdecydowanie ograniczyć epidemię, trzeba by doprowadzić na krótki czas do tego, aby ludzie się ze sobą nie stykali. Do tego skuteczne tropienie wirusa. Zakaz przemieszczania się? Andrzej Sośnierz nie wierzy, że to się teraz da wprowadzić. Nie wyciągamy ciągle wniosków z doświadczeń innych krajów. Jeśli nie wprowadza się stanu klęski to zakaz przemieszczania się był niezgodny z prawem – tak zresztą uznał sąd w odniesieniu do ubiegłorocznych rozwiązań w tym zakresie, mówił gość radiowego poranka.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content