play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Andrzej Sośnierz: luzowanie obostrzeń epidemicznych było koniecznością. Ludziom jest ciężko

today22 lutego 2021

Background

Prezydent Duda na nartach, gdy większość narodu spędziła ferie w domach ? Powinien się powstrzymać. Czas jest szczególny, uważa poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz. – Wokół tego zrobiła się atmosfera na tyle nieprzyjemna, że lepiej w ogóle nie wchodzić w ten obszar i pokazywać, że jest się „równiachą”, mówił w poniedziałek o poranku na radiowej antenie, parlamentarzysta ze Śląska.

Minister Zdrowia mówi o trzeciej fali pandemii. – Andrzej Sośnierz: – (…) jest wzrost liczby zakażeń. Gdy poluzowaliśmy obostrzenia to musiało tym poskutkować. Szkoły, galerie handlowe, stoki. Na ryzyko trzeba się było zdobyć, bo ludzie nie wytrzymują tego i są na to gotowi.

Są kraje gdzie jest jeszcze ostrzej , np. za naszą południową granicą? – My jesienią mocno przechorowaliśmy epidemię, mówi Sośnierz. – To co było u nas – teraz mają Czesi. Tłumy na Krupówkach ? Jaki będzie tego efekt ? Tego dowiemy się za kilka-, kilkanaście dni. My na prawdę nie wiemy, ilu z nas już przechorowało, mówił poseł Porozumienia. I dalej: – Ok. 7 milionów Polaków podobno zetknęło się już z wirusem, a zarejestrowanych mamy 1,5 miliona. Skąd 7 milionów? Przeprowadzono jesienią w pewnych regionach badanie populacyjne – i na tej podstawie możemy szacować, że 20-25 % narażonych mogło przechorować, wynika ze słów A.Sośnierza.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content