play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Poseł Andrzej Sośnierz: żałuję, że podpisałem wniosek o zbadanie przepisów aborcyjnych

today1 lutego 2021

Background

-Żałuję że podpisałem wniosek do Trybunału mówił w Rozmowie Dnia Radia Piekary Andrzej Sośnierz poseł Porozumienia (PiS). Gdyby nie było pandemii wyglądałoby to inaczej, mówił o poranku parlamentarzysta ze Śląska.

– Ruszyliśmy problem, który był do załatwienia np. kwestia narodzin dzieci z Zespołem Downa, mówił poseł Sośnierz, przyznając, że sprawa okazała się bardziej skomplikowana. – Z upływem czasu widać, że tego nie należało ruszać. Nie przypuszczałem, że kompromis się wywróci, dodał parlamentarzysta ze Śląsk. odnosząc się do kwestii demonstracji Strajku Kobiet. Jak dodawał: – Napięcia jakby troszkę osłabły, czas będzie więc ruszyć z ustawą. Tu chodzi o zasady, że trzeba chronić życie ludzkie i to jest podstawa.

Wg parlamentarzysty Porozumienia, Narodowy Program Szczepień powinien być kontynuowany, ewentualnie trzeba go skorygować, jeśli coś się nie udaje. – Firmy farmaceutyczne nie pomagają i zachowują się dziwnie wstrzymując dostawy szczepionek. To bajki, że z powodu rozbudowy linii muszą zatrzymują drugą linię, mówił Sośnierz. – Prozaiczne problemy, np. z dodzwonieniem się osób do rejestracji ? Dziwię się – mówił poseł – że nie potrafimy sobie z tym poradzić w dobie rozwiniętych technologii: telekomunikacji, internetu itd.

Zdaniem Andrzeja Sośnierza, za niedotrzymanie umów, dostawcy preparatów przeciw COVID 19  powinny ponieść karę. Jak zauważył, wielki rejwach robimy, gdy ktoś wepchał się bez kolejki po szczepionkę, a Niemcy załatwili sobie dostawy preparatu poza kolejnością.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content