play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Andrzej Sośnierz: Rządzimy? Jaką my mamy władzę?!

today12 kwietnia 2021

Background

Rządzi Zjednoczona Prawica i pozostańmy przy tym, mówił podczas Rozmowy Dnia Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia. PiS pokazuje nam drzwi od miesięcy. Co my jeszcze robimy w tej koalicji? Nie ma na razie lepszego rozwiązania.

Porozumienie bierze udział w rządzeniu? – Co my mamy za władzę ?! – pyta retorycznie Sośnierz . – Od miesięcy mówię o uchybieniach, problemach związanych z epidemią, a nikt mnie nie słucha. Kiedy wybory? Myślę, że najwcześniej za rok, mówił gość radiowego poranka. Przez ostatnie 6 lat to nie było wspólne rządzenie, a dyktat goliata. I mamy przykład traktowania: mówi się nam „uważajcie, uważajcie” i się nas się ogrywa.

Rynek polityczny faluje, są próby przebudowy i różnie to wychodzi, mówi A.Sośnierz. Czy bierzemy odpowiedzialność za to co dzieje się w państwie? – W niektórych sprawach zaczynamy mówić bardziej stanowczo „nie”. W kwestii ochrony zdrowia w ciągu ostatnich lat w Polsce robiono same błędy. Ja – na szczęście dla siebie – byłem przeciw wielu decyzjom w tym zakresie. Sejm to nie jest kuźnia mądrości. Reguły gry kończą się, gdy przychodzi do liczenia głosów. Andrzej Sośnierz uważa, że pomysły na to co zrobić w ochronie zdrowia w ramach tzw. programu odbudowy są fatalne, np. upaństwowienie szpitali, inwestycje. Służba zdrowia funkcjonuje źle i mówię o tym głośno, podkreśla poseł Porozumienia. I dalej: – Są dni gdy jesteśmy na pierwszym lub drugim miejscu na świecie w zakresie umieralności. To mnie bardzo niepokoi, tak samo jak przekonywanie prezydenta, że może być jeszcze gorzej. Nie wiem co tu można mieć na myśli. TVP pokazuje obrazki z Brazylii, komentując tragiczną sytuację, a u nas proporcjonalnie nie jest wiele lepiej. W ostatnim czasie nasiliły się propagandowe działania, mówi Andrzej Sośnierz.

Zakładając, że będą przedterminowe wybory. Porozumienie z kim? – Jesteśmy prawicowym ugrupowaniem i tak zostanie. Wybory moim zdaniem najwcześniej za rok, mówił Sośnierz.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content